Matkad Elva jõel

Heal lapsel on mitu nime. Elva jõgi on nagu hea laps, oma 85 kilomeetrisel teekonnal kannab vähemasti nelja nime. Saanud alguse Põlva maakonnas asuvast Valgejärvest Tamme ojana, saab ta teel olles Hellenurme ojaks, siis Elva jõeks ja peale Keeri järve läbimist tuntakse teda kui Ulila jõge, mis suubub Emajõkke. Elva jõel on perspektiivi ka matka edasi arendada Tartuni või veelgi kaugemale. Elva jõe veetee projekti veab Vapramäe-Vellavere-Vitipalu Sihtasutus ning nende kodulehelt ( https://vvvs.ee/et/avaleht/ ) võib matkaja leida mõndagi huvitavat

Elva jõgi Mahlamäel. Foto: Valju Aloel

Tartumaa Tervisespordikeskus – Viljandi/Tartu manatee sild Ulilas ca 26 km; matka kestvus 1 päev

 

Seda retke on võimalik lühendada ka selliselt, et peale 2 – 3 tunnist kulgemist ja 11 km läbimist lõpetada matk Tartu/Valga maantesilla juures ja näiteks Vapramäe Forellis keha kinnitada. Samuti on vabalt võimalik ja mõistlik venitada matk kahepäevaseks ning ööbida näiteks Mosina matkamaja territooriumil, kus on soovi korral on võimalik ka sauna rentida (sellisest soovist tuleb varasemalt teavitada).

Elva jõe alistamiseks planeeritud retke hinnakiri

Ühepäevane matk

 

  • 2 matkajat 50€/inimene
  • 3-5 matkajat 40€/inimene
  • 6-7 matkajat 30€/inimene
  • 8 ja enam kokkuleppehind

Kahepäevane matk

 

  • 2 matkajat 70€/inimene
  • 3-5 matkajat 60€/inimene
  • 6-7 matkajat 50€/inimene
  • 8 ja enam kokkuleppehind

Kuni 16 aastane alaealine koos vanemate või täisealistest saatjatega on kolmanda liikmena kanuus tasuta.

 

Hinna sees on: Kanuude transport jõele ja tagasi; matka legend; kanuud, päästevestid ja 2 mõla kanuu kohta; vajadusel autojuhi transport matka algusesse ja hiljem auto juurde; abi ja nõustamine kogu matka vältel.

 

Hinna sees ei ole: matkajuhi vahetu osalemine matkal; majutuskohtade leidmine; toitlustamine; laagriplatsi hoidmine (füüsilise kohalolekuga broneerimine) jms, või sauna ning muude meelelahutuste organiseerimine jõe äärde või nende broneerimine mujal.

 

Optimaalne matkajate arv kanuus on kaks. Kanuusse mahub kenasti ka kolm matkajat. Üksinda kanuus marsruudile ei lubata.